Работниците на аеродормот Хитроу го прекинале штрајкот

Работниците на аеродромот Хитроу вчера го прекинале повеќедневниот штрајк. Стотици работници на Бритиш Ервејз на лондонскиот аеродром Хитроу гласале за

Прочитај повеќе

Соња работела 5 години на аеродром, па добила отказ: „Не се враќам таму, тоа е како да се вратиш на поранешниот“

Од пилоти до земски персонал, ние е тајна дека авио – индустријата се бори да вработи доволно работници, за да

Прочитај повеќе

Скопскиот аеродром повтроно прогласен за најдобар

Меѓународниот аеродром Скопје е награден од страна на Меѓународниот совет на аеродроми (АЦИ) со наградата за квалитет на аеродромските услуги

Прочитај повеќе

Старец на аеродром покажал пасош – вработените во шок по тоа што го виделе во него

Персоналот на аеродромот во Абу Даби останал во шок кога во 2019 година го виделе пасошот на маж кој пристигнал

Прочитај повеќе

И на терминалите на аеродромот во Скопје влез само со ковид сертификат или негативен ПЦР или антиген тест

Од синоќа во 21 часот се применуваат нови правила за влез во терминалната зграда на Меѓународниот аеродром Скопје, соопшти ТАВ

Прочитај повеќе

ТАВ Македонија за „Работник“: Последиците од корона кризата во авио секторот ќе бидат присутни и во следниот период

Бобан Илијевски Корона кризата несомнено остави огромен белег врз авио секторот, па дури и најголемите аеродроми и авиокомпании паднаа на

Прочитај повеќе

Отворен центар за кариерен развој во Општина Аеродром

Денеска во населбата Лисиче беше отворен Центар за кариерен развој. Центарот ќе го користат невладините организации за реализација на проекти

Прочитај повеќе

На вработените на аеродромот во Париз им ги намалиле платите, па тие одговориле со штрајкови и блокади

Вработените на аеродромот во Париз протестирајќи поради намалените плати го блокирале терминалот на аеродромот Шарл де Гол и се судриле

Прочитај повеќе

Со пренамена на средствата од карго аеродомот ќе се реализираат над 90 инфраструктурни проекти

Над 90 инфраструктурни проекти во вкупна вредност од 49,7 милиони евра ќе бидат реализирани со средствата што беа наменети за

Прочитај повеќе

Со поддршка на ОКТА отворено ново инклузивно игралиште во општина Аеродром

Компанијата ОКТА во соработка со Фондацијата „Чекор по чекор“ и општина Аеродром, донираше ново инклузивно игралиште воосновното училиште„Лазо Ангеловски“. Игралиштетонуди

Прочитај повеќе