СЗО: Епидемијата ќе заврши на почетокот на 2022 година

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге, изјави дека епидемијата на Ковид-19 ќе заврши на почетокот на

Прочитај повеќе

Милијардерот предупредува или се заканува? „УШТЕ ДВЕ КАТАСТРОФИ после пандемијата“

Милијардерот и филантроп Бил Гејтс со години предупредуваше дека може да се случи смртоносна пандемија, а сега тој верува дека

Прочитај повеќе

Филипче: Епидемијата го достигна пикот пред една недела, од тогаш бројките се стабилизирани

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за состојбата со ковид кризата. Тој потенцираше дека до 22

Прочитај повеќе

Ружиќ вели дека училиштата остануваат отворени, синдикатите во Србија велат – министерството нема план

Епидемиолозите ќе одлучат дали училиштата во Србија ќе бидат затворени поради ненадејниот скок на заразените со коронавирусот, вели новиот министер

Прочитај повеќе

Соопштението на ТВ24 по веста дека Зекири има коронавирус

Соопштението на ТВ24 ви го пренесуваме интегрално: По денешната објава на пратеникот Мухамед Зекири дека е заразен со коронавирус, Телевизија

Прочитај повеќе