Вработени во Ејпл формирале синдикат – Прв во оваа компанија

Вработените во продавниците на технолошкиот гигант Ејпл во Мериленд, САД формирале синдикат и со тоа станале први синдикално организирани работници

Прочитај повеќе

„Форд“ и „Ејпл“ прекинале со работа во Русија

Американската компанија „Форд“ одлучила да го прекине работењето во Русија поради рускиот напад на Украина, соопштило раководството на компанијата. „Со

Прочитај повеќе

Ејпл ги затворил сите продавници во Њујорк

Компанијата Ејпл ги затворила сите 12 продавници во Њујорк поради зголемениот број на заразени од сојот омикрон ширум Соединетите американски

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ако ова не ве мотивира, ништо нема – Веројатно најдобриот говор на Стив Џобс

Оваа година, прочуениот иноватор би го прославил својот 66 роденден. Еден од најголемите „умови“ кои нашата планета ги имала и

Прочитај повеќе