(ФОТО) Познатиот актер купил куќа на Хаваи: Дал речиси 8 милиони долари, а има и терен за куглање

Познатиот холивудски актер Метју Меконехи купил нова куќа на Хаваи за 7,85 милиони долари.  Според податоците од документите, резиденцијата „Капулеху“

Прочитај повеќе

Новинарка бара оштета од еден милион долари, тврди дека била 85 % помалку платена од своите колеги

Познатата британска медиумска куќа Би – Би – Си се нашла сред скандал откако новинарката Самира Ахмед ги обвинила за

Прочитај повеќе