Македонски шуми

НовостиПравдаСветот на работникот

Левица: Неспособната влада повторно ги остави на цедило вработените во ,,Македонски шуми”

Вработените во јавното претпријатие ,,Македонски шуми” три месеци безуспешно се борат да ги добијат своите плати, задолжителните придонеси од плата,

Read More
НовостиПравдаСветот на работникот

Негодување поради доцнењето на платите: Заменик министерот го критикува менаџментот на Јавното претпријатие „Македонски шуми“ – Трипуновски бара оставка од директорот и владина интеревенција

Во услови на зголемена фрустрација, Цветан Трипуновски, дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, упати остри критики за справувањето

Read More
НовостиПравдаСветот на работникот

Вработените во Македонски шуми го блокираа сообраќајот во Скопје, бараат неисплатени плати: Закани за радикализација на протестите – 1800 луѓе се наоѓаат во неизвесност

Сообраќајот е прекинат долж булеварот Климент Охридски во Скопје, бидејќи вработените во Македонски шуми го изразија својот револт поради двомесечните

Read More