archiveМинистерка

МакедонијаПравдаСветот на работникот

Министерката Шахпаска на дебата посветена на рабоничките права во време на корона на Текстилијада во Штип

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на дебатата насловена “Работнички права за време на корона – Корона...
ЕкономијаМакедонијаПравда

Царовска, Битиќи и Бектеши на состанок на работна група: Со паметна специјализација создаваме инклузивна и одржлива економија

Министерката за образование и наука Мила Царовска, вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за економија Крешник Бектеши и претставници...
ПравдаСветот на работникот

Средба Шахпаска-Која: Мисијата на ОБСЕ е голем поддржувач на политиките за заштита на граѓаните од дискриминација и секаков вид насилство

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот...
ПравдаСветот на работникот

Царовска: Растот на бројот на заразени зависи од одговорноста на сите нас, наставниците и учениците да ги почитуваат мерките за заштита

Министерката за образование и наука Мила Царовска  при посетата на новото училиште во Ѓопчели, во општина Дојран, апелираше на доследно...
МакедонијаПравда

Царовска на настан за образованието на помалку бројните етнички заедници: Наставниците се најважни во пренесувањето на занењето на учениците

По повод Меѓународниот ден на наставниците, министерката за образование и наука Мила Царовска, денес се сретна со наставници и директори...
Магазин

Царовска на онлајн координативен состанок со околу 300 директори на училишта: Успешно течат онлајн предавањата и наставата со физичко присуство во време на пандемија

Министерката за образование и наука Мила Царовска, вечерва одржа координативен онлајн состанок со околу 300 директори на основните и средните...
Магазин

Царовска: Под посебни протоколи од понеделник почнува вселувањето на студентите во домовите, во тек е повик за еднократна помош од 6.000 денари

Министерката за образование и наука Мила Царовска и директорот на Државниот студентски центар –Скопје, Дарио Николовски денес го посетија студентскиот...
МакедонијаПравда

Царовска и Филипче: Стратешкото партнерство со Светска банка продолжува, вложувањето во луѓето е приоритет за државата

Министрите за образование и наука и за здравство Мила Царовска и Венко Филипче, денес одржаа работен состанок со директорката на...
МакедонијаПравда

Царовска: Да не ги ризикуваме животите на нашите најблиски, најавите за бојкот на наставата се неконструктивни

Министерката за образование и наука Мила Царовска одговарајќи на новинарски прашања за најавите на бојкот на наставата, рече дека се...
1 2 3 18
Page 1 of 18