Нема нови позитивни на Kовид во СЕП, реорганизиран работниот процес

По потврдените случаи на Ковид-19 кај двајца вработени во Секретаријатот за европски прашања, тие се во излолација. Во изолација се

Прочитај повеќе

ДУИ достави предлог мерки за економско закрепнување до Владата

Денеска во штабот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) во Тетово се одржа следниот состанок на Секретаријатот за економија и

Прочитај повеќе

Секретаријатот за европски прашања вработува – плата до 38,689 денари

Агенцијата за Администрација објави оглас за вработување на 11 државни службеници во Владата – Секретаријат за европски прашања. Се бараат

Прочитај повеќе

Заев: За борбата против аерозагадувањето обезбедени се неколкукратно повеќе средства од сите претходни Буџети

За борбата против аерозагадувањето обезбедуваме неколкукратно повеќе пари од било кои Буџети претходно, рече премиерот Заев во дебатата за Буџетот

Прочитај повеќе