- Advertisement -

archiveСибир

Занимливости

Во Сибир регистрирани рекордни 38 степени

Рускиот град Верхојанск во Сибир, познат по тоа дека има најекстремни температури во светот, забележа рекордни 38 степени, соопшти руската...