(ВИДЕО) Симпсонови го предвиделе хаосот во Конгресот: Во истата епизода се случило нешто многу полошо

На дваесетти јануари е денот на инагурацијата на американскиот претседател, Спрингфилд е цел во пламен, а апокалиптичните сцени најавуваат вистински

Прочитај повеќе

Советникот на Трамп ја навредил Марџ Симпсон: Познатата домаќинка мораше да реагира со видео

Објавено е видео на официјалниот профил на Твитер на Симпсонови, во кое Марџ одговара на Џени Елис Marge Simpson has

Прочитај повеќе

Што стои зад видеото што кружи на Интернет: Дали Симпсонови предвидоа катастрофа во Бејрут?

Во последните неколку дена, социјалните мрежи се преплавени со снимки од познатиот цртан филм Симпсонови досега успешно ја предвидуваа иднината

Прочитај повеќе