Одземени пари од дневен промет во обложувалница во Скопје

Одземени пари од дневниот промет во спортска обложувалница на ул.„Петар Манџуков“ во Скопје. Од МВР соопштија дека случајот бил пријавен

Прочитај повеќе

5 дена ПИВОЛЕНД 2022. Повеќе од 50 музички артисти, над 100 видови на пиво, забава и среќно Скопје

Дали скопјани можат да испијат повеќе пиво од последното издание на Пиволенд во 2017 година? Скопјани како големи љубители на

Прочитај повеќе

Живеат во Скопје и не се програмери или банкари, а заработуваат и до 1500 евра месечно

Не мора да си програмер или банкар за твојата плата да е поголема од 1000 евра Ова го потврдуваат двајца

Прочитај повеќе

Битиќи: Топлинската енергија во Скопје ќе биде испорачана навреме

Навреме ќе биде испорачана топлинската енергија до домаќинствата во Скопје, граѓаните не треба да се грижат, порачува вицепремиерот за економски

Прочитај повеќе

ЕСМ ќе формира нови посебни Друштва за снабдување на Скопје и Битола со топлинска енергија

Со цел поуспешно пребродување на кризата со топлинска енергија, Владата го задолжи АД ЕСМ да основа три трговски друштва за

Прочитај повеќе

Од понеделник ново воздушно поврзување на Скопје со Женева по минимални цени

Нискобуџетната воздухопловна компанија „Изиџет“ официјално од понеделник 1-ви ноември, ќе лета на релација меѓу Скопје и швајцарска Женева. Македонскиот главен

Прочитај повеќе

Секој вторник Санкт Петербург – Скопје, нова авиолинија на „Нордвинд Ерлајнс“

Со летот што треба да пристигне денеска во 13:35 часот на Меѓународниот аеродром Скопје, руската авиокомпанија „Нордвинд Ерлајнс“ ја стартува

Прочитај повеќе

Скопје се поврзува со Санкт Петербург преку директна авиолинија

Рускиот авиопревозник „Нордвинд ерлајнс“ ќе отвори нова авиолинија од Скопје за Санкт Петербург во текот на месецов. По авиолинијата Скопје-Москва,

Прочитај повеќе

Ексклузивно: Вработените во Катастар – Скопје ќе работат без клима до крајот на неделата

До крајот на неделата, вработените во новата зграда на Агенцијата за катастар и недвижности – Центар за недвижности Скопје ќе

Прочитај повеќе

Скопје на 192. место во светот на листата на „Мерсер“ според трошоците за живот

Македонскиот главен град Скопје се наоѓа на 192-то место на листата на американската консултантска компанија „Мерсер“ на најскапи градови за

Прочитај повеќе