Потпретседател на ССК, Кулебанова: Женското претприемништво доби ISO стандард и во нашата земја

На иницијатива на Сојузот на стопански комори на Македонија, Институтот за стандардизација на Република Северна Македонија воведе посебен стандард за

Прочитај повеќе

Плакета за успешна соработка за Сојуз на стопански комори од Царинска управа

Сојузот на стопански комори на Македонија е одликуван со Плакета за успешна соработка од Царинската управа по повод одбележување на

Прочитај повеќе

Ангелоски – Лукаревска: Меѓусебната соработка од фундаментално значење за развој на бизнисите

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Трајан Ангелоски оствари работна средба со директорката на Управата за јавни приходи,

Прочитај повеќе

Која е поенатата на законските решенија за работни односи во Македонија?

Пишува: Бобан Илијевски  Законското решение за недела неработен ден коешто завчера беше усвоено од Собранието, отвори една голема дискусија кај

Прочитај повеќе

ССКМ: Азески служејќи се со неточни тврдења го нарушува угледот на Сојузот

Сојузот на стопански комори на Македонија најостро реагира и ја осудува изјавата на претседателот на Стопанска комора на Северна Македонија

Прочитај повеќе

„Вработените во агросекторот се ставени во ризик од губење на работа поради замрзнувањето на цените“

Бобан Илијевски Замрзнувањето на цените може да предизвика отпуштање на работници во агробизнис секторт, рече во изјава за Порталот Работник

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Над 600 вработени се во ризик да останат без работа поради поскапувањето на кесите

Заштитата на животната средина и одржливо располагање со ресурсите е важен општествен приоритет, но за оваа цел да биде реализирана

Прочитај повеќе

Андреева: Чест и задоволство, но и голема одговорност е поставена пред мене како нов потпретседател

Фејсбук статус на Александра Андреева, потпретседател на Сојузот на стопански комори на Македонија: Чест и задоволство, но, во исто време

Прочитај повеќе

Ангелкоски за Работник: Приоритет ни е да станеме една од најпретпознатливите деловни мрежи во Југоисточна Европа

Бобан Илијевски Ексклузивно за Порталот Работник, новиот Претседател на Сојузот на стопански комори на Македонија  Трајан Ангелкски откри кои се

Прочитај повеќе

Трајан Ангелоски доаѓа на местото на Данела Арсовска – претседател на Сојузот на стопански комори на Македонија

Трајан Ангелоски е избран за нов претседател на Сојузот на стопански комори на Македонија. Собранието на Сојузот го потврди изборот

Прочитај повеќе