- Advertisement -
UncategorisedМакедонијаСиндикат

Административно-техничкиот персонал во Здравство бара покачување на платите

Административно-техничкиот - Работник
707views

Независниот синдикат на административно – техничкиот перонал во Здравството денес испрати Барање за покачување на платите.

Бидејќи како што се вели во барањето во новите покачувања кои се најавени од министерот Венко Филипче, тие биле изоставени, пишува Курир.

Advertisement

Извор: Курир

Advertisement
Advertisement

Advertisement