- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Амазон го потврди првиот случај на корона вирус на нивен вработен во САД

Амазон ќе потроши 500 милиони долари - Работник
385views

Компанијата за електронска трговија „Амазон“ вчера го потврдила првиот случај на корона вирус кај еден од нивните вработени во САД.

„Ги поддржуваме заразените вработени кои се во карантин“, рече портпаролот на компанијата за Ројтерс.

Advertisement

Таа потврди дека известувањето на Блумберг дека сите вработени кои имале контакт со заразениот работник, кои работеле во магацинот на Амазон во Сијатл биле информирани.

Од компанијата во неделата рекле дека двајца од нивните вработени во Милано, Италија, биле заразени од вирусот и биле во карантин.

Advertisement
Advertisement