- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Арсовска за „Локално“: Бараните мерки за економски спас се базираат на реалните потреби на стопанството

Арсовска за „Локално“ - Работник
91views

Бараните мерки за економски спас се базираат на реалните потреби на стопанството кое се соочува со голем број предизвици. Важно е да се зачуваат работните места, но и да се надмине нарушената ликвидност која многу брзо, доколку не се обезбеди континуирана финансиска помош може да доведе до затворање на дел од правните субјекти, вели во интервју за „Локално“ претседателката на Сојузот на стопански комори, Даниела Арсовска.

Advertisement

Advertisement