- Advertisement -
ИнтервјуаНовостиПравдаСветот на работникот

(ВИДЕО) Кочовски: Поранешните вработени во „Три Бисери“ добија позитивни пресуди

Кочовски- Работник
345views

Ексклузивно интервју на порталот Работник со координаторот на Трудовиот сектор на Левица Бобан Кочовски.

Во првиот дел од интервјуто Кочовски истакнува дека поранешните вработени во ресторанот „Три Бисери“ добиле позитивни пресуди, како и за тоа дека од почетокот на корона кризата, поднеле пријави до Државниот трудов инспекторат за 15,000 работници. Кочовски дава согледување и на законското решние на Недела како неработен ден.

Повеќе во видеото во продолжение: