- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

(Видео) КСС енергично против намалувањето на додатоците на плата во јавниот сектор

КСС - Работник
443views

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС на својот фејсбук профил објави видео од протестите во 2018 и 2019 година.

КСС во неколку наврати го постираше ова видео во знак на предупредување, но што симболизира овојпат, тоа останува да се види.

Advertisement

Порталот Работник прашува дали КСС најавува нови радикални мерки? Одговорите се надеваме ќе ги добиеме наскоро.

Имено, КСС е категорично против укинувањето на додатоците на плата кои беа укинати со Уредбата на Владата на Р. Македонија на 07.04.2020 година.

Advertisement

 

Advertisement