- Advertisement -
ИнтервјуаМакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

(Видео) Шахпаска: Заштита на работничките права е наш приоритет

Ако пандемијата продолжи и догодина - Работник
383views

Мерките за справување со последиците од корона пандемијата се точно насочени кон зачувување на секое работно место, вели министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска. Таа уверува и дека парите кои се земаат како државна помош се доволни за да се лекуваат соодветно од ковид19.

 

Извор: Радио Слободна Европа