ПравдаСветот на работникот

Владата поништи 89 решенија за распоредување на работно место во МВР

Владата поништи 89 решенија - Работник
221views

Врз основа на Законот за Влада на синоќешната седница, Владата усвои одлука за поништување на 89 решенија за распоредување на работно место што ги донесе техничкиот министер за внатрешни работи Наке Чулев на 6 и 7 февруари оваа година, стои во соопштението од Владата.