ПравдаСветот на работникот

Во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во Гостивар се повредил работник

   Време за читање помалку од минута

На 10.02.2020 во 15.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во фабрика во Гостивар, додека извршувал работни задачи, се повредил Б.Т.(32) од Гостивар. Тој бил пренесен во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.