- Advertisement -
ПравдаСветот на работникотСиндикат

Градежен работник од Албанија тешко се повредил во Гостивар

176views

С.А. (28) од Албанија вчера бил тешко повреден за време на изведување на градежни работи на објект на улицата „Илинденска“ во Гостивар.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица Гостивар.