- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Градежен работник повреден при пад во центарот на Скопје

320views

На 25.07.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека Д.Ј.(28) од Скопје, додека изведувал работни задачи во градежна фирма на улицата Јордан Мијалков“, паднал и се повредил.

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Свет Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Увид бил извршен.

Advertisement

Advertisement