- Advertisement -
НовостиПравдаСветот на работникот

Градежен работник се здобил со тешки поврди при извршување на работни задачи

Градежен работник се здобил- Работник
107views

Градежен работник во Куманово се здобил со тешки телесни повреди при извршување на работни задачи. 

„На 04.03.2021 година во 13.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улица „Доне Божинов“ во Куманово, Д.Г.(39) паднал додека извршувал градежни активности на објект. Д.Г се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ошта болница Куманово, велат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Полицијата извршила увид на местот на несреќата.