- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Градежен работник со тешки повреди донесен во болница во Кичево

Градежен работник - Работник
340views

Маж се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал градежни работи во Кичево.

-Вчера во 10:40 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во Итната медицинска помош со тешки телесни повреди бил донесен 39-годишниот Е.Б. од Кичево. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи во Кичево. Се работи на расчистување на случајот – информира МВР.