- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Дел од пазарџиите ги отворија тезгите на Зелено пазарче и покрај најавата за штрајк

Дел од пазарџиите ги отворија - Работник
221views

Дел од пазарџиите на скопското Зелено пазарче од изутрина ги отворија своите тезги за продажба на земјоделските производи и покрај најавите дека  денеска ќе се започне со предупредувачки штрајк заради кој пазарчето ќе биде затворено.

Advertisement

-Имаме производи кои ќе ни сакпат ако не ги продадеме. Сме ги купиле, сме дале пари за нив и сега брзо треба да ги продадеме за да не ни пропадне вложувањето. Еден ден да не работиме многу ќе не чини. А за киријата не знам што ќе биде, ни рече еден од продавачите, пишува Скопско Ехо.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement
Advertisement