- Advertisement -
МакедонијаПравдаСиндикат

„Доста е“, „Лопови“, „Наместо светлина ни донесовте темнина“, дел од пораките на протестот на синдикалните организации пред Регулаторна

241views

Конфедерацијата на синдикални организации (КСОМ) попладнево околу 18 часот го започна најавениот протест против поскапувањето на струјата.  Демонстрантите пред просториите на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) во центарот на Скопје,  ја пуштија и позната песна „Бела чао“.

Повеќе прочитајте на скопје1.мк 

Advertisement

Advertisement