- Advertisement -
Македонија

Клуч за обложувалниците и кафе баровите, рестораните нема да примаат гости

248views

Владата одлучи да ги затвори сите продавници во моловите, освен супер маркетите, продавниците за храна и аптеките, информираше министерот за здравство, Венко Филипче.

Тој додаде дека се забранува работата и на кафе баровите, клубовите, казината и спортските обложувалници, а рестораните и локалите кадешто се продава храна дејноста може да ја извршуваат само преку нарачки.

Advertisement

Advertisement