- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Левица: Како работничка партија ќе донесме Закон за материјално обезбедување на стечајците

Кочовски: Законот за работни -Работник
229views
Политичката партија Левица, како единствена политичка партија која што е раководена од деца на стечајци и лица кои што и самите се членови на работничката класа, би сакала да ја извести јавноста дека во својата изборна програма предвидува донесување на Закон за материјално обезбедување на сите стечајци во Република Македонија, со што, сите неисплатени побарувања на стечајците ќе бидат во целост подмирени од страна на државата се до добивање на пензија, истакна на денешната прес – конференција Претседателот на трудовиот сектор на Левица во Велес, Бобан Кочовски.
„Со ова би помогнале на илјадници семејства кои долги години безуспешно сами ја водеа оваа битка, но Левица ќе стави крај на тоа. Само преку социјална држава можеме да имаме социјална правда. Левица во Парламент“, рече тој.

Имено, денеска Левица ја започна изборната кампања

Advertisement

Advertisement