ПравдаСветот на работникот

Лекар физички нападнал лекар во гостиварската болница

349views

На 29.05.2020 во 15.45 часот во Полициската станица Гостивар, Д.Н.(64) од Гостивар, вработен како лекар во болницата во Гостивар, пријавил дека околу 13.40 часот во Ургентен центар Гостивар бил физички нападнат од Б.А.(44) од Гостивар, лекар во Ургентен центар Гостивар. Сочинет е записник за констатиран прекршок и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Advertisement