ЕкономијаМакедонијаНовости

Лескаровска: Туристичкиот сектор е една од алатките за брзо закрепнување на економијата

   Време за читање помалку од минута

Расте интересот за посета на Македонија како на странските така и на домашните туристи. Туристичката индустрија изминатата година ја заокружи со раст во поглед на бројот на странски туристи, ноќевања и девизен прилив. Директорката на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Јасмина Лескаровска генерално е задоволна од бројките и статистиката, но вели на терен , потребни се многу вложувања.

Повеќе на Слободен Печат

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *