ПравдаСветот на работникот

Млада работничка од трета смена тешко повредена на работното место

   Време за читање помалку од минута

Ноќва во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена К.Д.(22) од Скопје.

Таа се повредила околу 02.20 часот додека извршувала работни задачи во фабрика во Скопје, при што ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.