- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Млада работничка од трета смена тешко повредена на работното место

Млада работничка - Работник
182views

Ноќва во 04.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена К.Д.(22) од Скопје.

Таа се повредила околу 02.20 часот додека извршувала работни задачи во фабрика во Скопје, при што ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Advertisement

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement

Advertisement
Advertisement