- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Нападната вработена од Пулмологија

Нападната вработена од Пулмологија - Работник
350views

Утрово во 4:50 часот Т.П.(25) од Скопје пријавила дека околу 2 часот, додека била на работно место во Клиниката за пулмологија, била физички нападната од С.Ј.(56) од Скопје.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ, информираат од МВР.

Advertisement

Advertisement