- Advertisement -
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Нападната здравствена работничка во ГОБ „8-септември“

Нападната здравствена работничка - Работник
178views

На 17.11.2020 година во 11.30 часот С.С (34) од Скопје пријавила дека на 13.11.2020 година околу 10.30 часот била нападната додека извршувала работни задачи во амбулантата на Ковид – центарот при Градската општа Болница „8-ми септември, од страна на едно лице, информираа од Министерството за внатрешни работи. 

Од таму истакнаа дека се работи на расчистување на случајот.