- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовости

Нема поскапување на горивата

Регулаторна одлучи - Работник
142views

Од полноќ, 29.12.2020 година  цените на нафтените деривати го задржуваат нивото на кое беа. Така моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -95 60,50 (денари/литар), моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 62,50 (денари/литар) и дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 53,00 (денари/литар). Раст од половина денар забележа цената на маслото за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 52,50 (денари/литар).