- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Неработна недела за дел од вработените во маркетите и трговските центри

Неработна недела - Работник
193views

Вработените кои се дел од големото семејство на маркетите Кит-Го, Тера и Супер Кит-Го низ Македонија ќе имаат еден ден целосно да му се посветат на семејството и најблиските.Покрај маркетите и трговските центри решија неделата да им ја дадат како слободен ден на своите вработение.

Од „Скопје сити мол“ и од „Капитол мол“ велат дека работното време ќе биде од 10 до 18 часот, а недела ќе биде неработен ден.

Advertisement

Повеќе прочитајте на локално.мк

Advertisement
Advertisement