Ограбен поштар во Скопје

На 21.11.2022, во СВР Скопје, било пријавено дека околу 19.56 часот, на булеварот Партизански одреди, пред објект на фирма за вршење поштенски услуги, две лица со закана кон вработениот одзеле чанта со пари и документи, сопственост на фирмата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.