ПравдаСветот на работникот

Општина Дебар бара да се затворат училиштата и да се работи со скратено време

   Време за читање помалку од минута

Министерството за образование да донесе решение за прекин на училишната настава на неодредено време, а Владата да ја разгледа можноста за скратување на работното време за државната и јавната администрација, бара Општина Дебар по новите регистрирани случаи на заболени од коронавирус.

На вонредна седница на Советот одржана доцна синоќа побараа и засилување на здравствената помош како заштитна опрема и персонал, пишува Република.

Целосниот текст прочитајте го тука