- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Пациент нападнал вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

214views

Вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била жртва на физички напад.

Таа во полицијата пријавила дека вчера додека била на своето работно место, била нападната од Д.Б.А., пациент на Клиниката за трауматологија.

Advertisement

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement

Advertisement
Advertisement