- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Повеќе од 3,000 здравствени работници во Кина се заразени до коронавирусот

Повеќе од 3,000 здравствени работници - Работник
284views

Повеќе од 3.000 здравствени работници во Кина се зарзени со коронавирусот, кој се појави во таа земја во декември минатата година, изјави денеска претставникот на кинеската Национална здравствена комисија, Лијанг Ванијан, пишува Макпрес.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement