- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Починал 37-годишен градежен работник на работното место

294views

На 09.08.2020 во 09,30 часот било пријавено дека на ул.“Пушкинова“ каде на зграда се изведуваат градежни работи, М.М.(37) од с.Сарај-скопско пропаднал во делот каде што се движи лифтот и починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.