Несреќи при работаНовостиСветот на работникот

При извршување градежни работи, тешко повреден скопјанец, пренесен е во Комплексот клиники

   Време за читање помалку од минута

Вчера во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека при извршување градежни работи на подрачјето на Карпош во Скопје со повреди се здобил 64-годишниот З.П. од Скопје, извести МВР.

„Тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид бил извршен“, соопшти МВР.

Извор: Макфакс