- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Работник во Дизниленд Париз заразен со корона вирус

Работник во Дизниленд - Работник
352views

Работник во Дизниленд Париз бил позитивен на корона вирусот, објави Ројтерс, повикувајќи се на изјава на портапорл на резортот.

Работникот не бил во контакт со посетителите, но неговите колеги биле замолени да останат во карантин, рекле од менаџментот.

Advertisement

Резортот кој годишно го посетуваат 15 милиони посетители, продолжува да работи.

Advertisement

Advertisement
Advertisement