МакедонијаНовостиСветот на работникотСиндикат

Синдикатот на тетовската печатница Напредок се жали дека четири месеци вработените не земале плата, а од Управата велат плата се исплаќа

   Време за читање помалку од минута

Синдикалната организација на вработени во тетовската печатница Напредок алармираат дека работниците четири месеци немаат земено плата.

-Ние како членови на нашите синдикални организации сме овде дојдени да најдеме начин да се избориме за исплата на нашите минимални плати. Ни доцнат три, или четири плати. Не бараме ние одеднаш да ни ги исплатат тие плати. Меѓутоа постои можност за компромисно решение, вели  Живе Ќировски, претседател на синдикална организација при Напредок.

Повеќе на Телма

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *