ПравдаСветот на работникот

Скопјанец со тешки повреди донесен во Градска болница

   Време за читање помалку од минута

Млад Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди додека бил на работното место, информира полицијата.

-Вчера во 01:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен повреден 28-годишниот Н.П. од Скопје. Според пријавеното, тој се повредил во 00:30 часот додека извршувал работни задачи во фирма на ул.„516“ во Скопје, во која бил вработен. За настанот бил известен инспектор од Трудова инспекција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – соопшти МВР.