МакедонијаПравдаСветот на работникот

СП: Епидемиолозите „се раскинаа од работа”: Тешко се постигнува да се прават контролни брисови за Ковид 19

90views

Еден епидемиолог, еден возач и еден медицински техничар од Центарот за јавно здравје Велес едвај постигнуваат да ги сработат сите случаи на коронавирусот и нивните контакти, тврди епидемиологот Билјана Трајкова од ЦЈЗ Велес по бројните реакции на позитивните кои се на домашно лекување, дека никој не дошол да ги тестира за да можат да излезат од дома.

Повеќе прочитајте на слободен печат