- Advertisement -
МакедонијаНовостиПравда

Средношколците против одржување на државната матура,најавуваат протести

251views

Средношколците се против враќањето на државаната матура што министерството за образование го најави за мај следната година. 

Доколку одлуката опстане, најавуваат протести.

Повеќе на Канал5