- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Тешко повреден работник во Пробиштип

Тешко повреден работник - Работник
474views

Со тешки телесни повреди се здобил Пробиштипјанец вчера при повреда на работното место.

Полицијата соопшти дека вчера во 16.20 часот во СВР Штип било пријавено дека околу 15:20 часот во Итна медицинска помош во Пробиштип бил донесен Ј.А.(61) од Пробиштип, кој се здобил со повреда при работа во фабрика во Пробиштип.

Advertisement

Повредениот бил пренесен во Клиничката болница во Штип, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Пробиштип.

Advertisement
Advertisement

Advertisement