- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Три докторки од Пулмологија заразени со коронавирус

Три докторки - Работник
281views

Три докторки од Универзитетската клиника за пулмологија се позитивни на коронавирус. Две од нив досега немаат симптоми, додека едната има гастроинтестинални симптоми. Со трите новопотврдени досега седум здравствени работници од Клиниката се позитивни на коронавирусот, потврди за МИА директорот на таа јавна здравствена установа, Дејан Докиќ.

Повеќе прочитајте Курир.мк

Advertisement

Advertisement
Advertisement