- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Филипче: Грешните информации го загрозуваат здравјето на здравствените работници

Бројката од саботата на ново дијагностицирани - Работник
237views

Споделувањето на грешни информации не е дозволиво. Не може да ставаме во изолација и да не доаѓаат на работа здравствените работници сега кога е најпотребно поради тоа што некој не ја кажува вистината. Тоа е загрозување на здравствениот систем, на јавното здравје и се разбира на индивидуалното здравје на здравствените работници. Треба да бидеме свесни дека ова е голема работа и голема одговорност носиме.

Фејсбук статус на министерот за здравство, Венко Филипче:

 

 

 

Advertisement
Advertisement