- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Чакаровски: Се уценуваат машиновозачите со предупредувања за откази

Чакаровски: Се уценуваат - Работник
413views

На машиновозачите раководителите им делат писмени предупредувања за прекин на договорите за работа поради одбивањето да извршат работни обврски, изјави денеска за МИА Душко Чакаровски, претставник на машиновозачите кои веќе четири дена штрајкуваат, пишува Скопско Ехо.

Целосниот текст прочитајте го тука