- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Четири новозаразени текстилни работнички во Штип

Четири новозаразени текстилни работнички во Штип - Работник
173views

Бројот на заразени текстилни работнички во Штип се зголеми, откако денеска се регистрираат четири нови случаи на вработени во конфекцијата, која од вчера е затворена. Со овие нови случаи вкупниот број на заразени текстилни работнички од конфекцијата се искачи на десет.

Епидемиолозите од Центарот за јавно здравје денеска ќе земат брисеви на уште шест текстилни работнички, кои се од истата конфекција. Се прават анкети и се лоцираат работничките од другите конфекции кои се превезувале во истиот автобус со заразените од коронавирусот.

Повеќе прочитајте на iportal.mk